Conferinţa Artă şi Personalitate – rolul creației artistice în dezvoltarea conștiinței umane

AfisAcademia Română, Filiala Iași – Institutul de Cercetări Economice și Sociale, ”Gh. Zane”, Secția Psihologie-Pedagogie, vă invită să participați la Conferinţa Știinţifică Internaţională ediţia a-V-a, intitulată:

Conferința va avea loc pe data de 23 mai, 2014, ora 9.00, în sala de conferințe a Institutului ”Gh. Zane”, Iași, str. Codrescu nr. 2.

Evenimentul, aflat a-V-a ediție, abordează rolul artei în societate, consecințele interacțiunii cu arta asupra dezvoltării personalității, cât și rolul general al creativității artistice, element definitoriu al dimensiunii umane.

Sunt invitați să participe psihologi și psihoterapeuți, cadre didactice și cercetători interesați de această tematică.

Lucrările vor fi ulterior publicate într-un volum colectiv, cu recunoaștere academică. Sunt oferite diplome nominale de participare.

Site-ul conferinței (înscriere online)

Conferința este înregistrată în baza de date internaționale (BDI) şi aici.