Întâlniri între scriitori şi studenţii UAIC

afis_autori2
Click pentru a vedea afişul

Filip Florian, Ioana Pârvulescu, Simona Sora, Radu Pavel Gheo, Varujan Vosganian şi Emil Brumaru se întâlnesc, săptămâna aceasta, cu studenţii Universităţii „Alexandru Ioan Cuza”. Cei care doresc să intre în dialog cu scriitorii preferaţi sunt aşteptaţi în clădirea principală a UAIC – Corp A, în Aula Universităţii Tehnice „Gh. Asachi” din Iaşi (accesul se face prin Sala Paşilor Pierduţi).

Programul întâlnirilor este :

MIERCURI
Participă: Emil Brumaru, Radu Pavel Gheo
Moderator: Conf. univ. dr. Antonio Patraş

JOI
Participă: Ioana Pârvulescu
Moderatoare: Conf. univ. dr. Emanuela Ilie

VINERI
Participă: Filip Florian, Varujan Vosganian
Moderatoare: Simona Sora

Întâlnirile fac parte din Festivalul Internaţional de Literatură şi Traduceri Iaşi – FILIT, ce se desfăşoară în perioada 23-27 octombrie. Pe lângă întâlnirile cu studenţii, sunt programate alte zeci de evenimente cu două sute de scriitori, traducători, manageri culturali, concerte, proiecţii de filme şi expoziţii. Accesul la evenimente este gratuit.

Programul complet este disponibil pe www.filit-iasi.ro