POSTUNIVERSITARIA: Peste 100 de stagii de practică oferite studenţilor la Drept

PostuniversitariaAsociația Europeană a Studenților în Drept, ELSA Iași anunță prima sesiune de stagii de practică, programul Postuniversitaria. Consideri importantă practica şi nu doar teoria? Ai dori să cunoşti practicieni din domeniu încă de pe băncile facultăţii? Vrei să ştii ce profesie ţi se potriveşte şi către care să te îndrepţi după cei 4 ani de studiu?

Departamentul STEP din cadrul ELSA Iaşi, prin proiectul POSTUNIVERSITARIA îţi oferă posibilitatea de a efectua un stagiu de practică la unele dintre cele mai importante instituţii ieşene din domeniu, precum: Tribunal, Prefectura, Inspectoratul de Poliţie Judeţeană, Curtea de Apel, Cabinete notariale, Consilieri juridici, Parchete, Executori judecătorești precum și alte asemenea instituții.

Ce trebuie să faci? Vino marţi, 15.10.2013, la ora 14:00, în Amf. P10 (corp A, UAIC) pentru a te informa în legătură cu fiecare instituţie şi pentru a te înscrie pe lista de interviuri!