Oportunitate de practică la TEHNOPOLIS

28-01bigParcul Știinṭific şi Tehnologic TEHNOPOLIS Iași, oferă studenților, din cadrul universităților ieșene, posibilitatea de a efectua un stagiu de practică pe timpul vacanţei de vară.

Pe parcursul celor 45 de zile de practică, îṭi vom acorda suportul necesar pentru implicarea în două proiecte importante ale firmei ce vizează dezvoltarea afacerii şi promovarea sa. Pe lângă cunoştinṭele practice şi abilităṭile pe care le vei câştiga, stagiul iṭi va oferi posibilitatea de a lucra în echipă dar şi de a-ṭi demonstra spiritul competitiv.

Detalii:

Oferta se adresează studenților de la specializările management, marketing și design, din anii preterminali.

Numărul de locuri oferite sunt: 1-management, 2-marketing, 2-design.

Activitatea de practică va dura 1,5 luni, 5 zile pe saptamȃnă.

Pentru specializările management și marketing, vor avea un avantaj studenții care au media în semestrul I, din anul scolar în curs, peste 8.

Cunoaşterea limbii engleze, la nivel mediu, este necesară.

Etape:

1.Aplicare

Pentru studenții de la management si marketing, CV şi scrisoare de intenṭie.

Pentru design CV + portofoliu de maxim 7 MB în format PDF.

Te rugăm să aplici la adresa de email relatii.publice@tehnopol-is.ro pȃnă la data de 20 iunie 2013.

2.Interviu

Interviurile vor fi programate în perioada 24-29 Iunie.

La interviu se va solicita, pentru candidatii de la management și marketing, demonstrarea situaṭiei şcolare iar pentru cei de la design prezentarea portofoliului.