Studentul.info caută interni pe partea de editare online

internship studentul_afis-mic_finalCerinţe: candidaţii trebuie să fie studenţi sau masteranzi în Iaşi. Candidatul ideal este plin de energie, entuziast, dornic de a invăţa, interesat de dezvoltarea profesională şi personală; pus la curent cu evenimentele importante din viaţa de student; bun cunoscător al limbii române; cunoştinte PC (Office, navigare internet, reţele sociale); nu se cere experienţă în domeniu.

Responsabilităţi: va trebui să cauţi online sau prin alte metode informaţii utile studenţilor; postarea ştirilor pe pagina de Facebook a site-ului; realizarea de fotografii la petrecerile la care suntem parteneri (optional).

Beneficii: training şi un curs practic (despre ce presupune poziţia de editor la www.studentul.info); scrisoare de recomandare la sfârşitul perioadei de internship, adeverinţa de practică; un portofoliu cu cele mai inspirate materiale publicate; realizarea unui blog subdomeniu, de forma editor.studentul.info, pentru cine doreşte să aibă şi blogul lui personal precum şi alocarea unei adrese de email personală (ex: editor@studentul.info); posibilitate de angajare la sfârşitul perioadei de practică; invitaţii la evenimentele care suntem parteneri; vei lucra de acasă.

Perioada de aplicare: 18.04.2013 – 20.05.2013

Contact: office@studentul.info