Conferința „Sfârșitul reglementării și ultimul reglementator”

banca nationala a romanieiBNR vine la Iași în 22-23 aprilie, cu proiectul educaţional „BNR – Zilele porţilor deschise pentru studenţii economiști”- adresat studenţilor, masteranzilor și cadrelor didactice din învăţământul universitar. Proiectul are drept obiectiv fundamental îmbunătăţirea nivelului de cunoaştere şi înţelegere, în mediul universitar, a activităţii băncii centrale, a rolului, funcţiilor şi implicaţiilor deciziilor acesteia în economia românească.

Sub egida acestui proiect va avea loc, în colaborare cu Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, conferinţa cu titlul „Sfârșitul reglementǎrii și ultimul reglementator”, susţinutǎ de Lucian Croitoru, consilier al Guvernatorului BNR. Conferinţa va avea loc în data de 22 aprilie 2013,ora 18.00 în Aula Magna a Universitǎţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.