Bursele Sophys pentru studenţi fizicieni

Societatea Absolvenților Facultății de Fizică SOPHYS anunță deschiderea competiției de burse pentru anul universitar 2012-2013.

Bursele SOPHYS vor fi acordate studenților fizicieni din anul I care au obținut în timpul liceului premii la diferite concursuri școlare de fizică, matematică, astronomie sau biologie.

Dosarele pentru obținerea bursei, cuprinzând copii după diplomele obținute la concursuri se vor depune la secretariatul Facultății de Fizică până luni, 22 octombrie 2012. Câstigatorii burselor vor fi anunțați cu prilejul Conferinței Studențești FARPHYS care va avea loc pe data de 26 octombrie 2012, cu o zi înainte de manifestările prilejuite de Jubileul Facultății de Fizică.

Societatea Absolvenților de Fizică SOPHYS a acordat și în anii anteriori burse pentru studenții din anul I, însumând o valoare totală anuală de aproximativ 1000 de euro.