11even: un eveniment în premieră la Iaşi

Vineri, 11.11.2011, începând cu orele 16.00 are loc la Moldova Mall un eveniment în premieră pentru Iaşi şi pentru România: conferinţa 11even. În cadrul acesteia veţi putea asculta poveştile despre legătura dintre succes şi eşec ale unor figuri cunoscute ale mediului de afaceri ieşean şi nu numai. Printre cei ce vor lua cuvântul se regăsesc Dumitru Grumăzescu, Alexandru Condurache, Oltiţa Cântec, Marius Ursache şi Vali Tătar.

Evenimentele 11even se desfăşoară simultan în 11 oraşe şi sunt spaţiul în care personalităţi din diverse domenii precum şi oameni valoroşi dar fără expunere specială transmit experienţe, întâmplări, eşecuri, principii care au contribuit decisiv la evoluţia lor şi la starea lor actuală.

Scopul evenimentelor 11even este de a arăta prin discursuri de 11 minute exemple şi poveşti de succes ale unor oameni din comunitate, de la copii sau studenţi extraordinari, până la sportvi, medici, antreprenori, teologi, cercetători sau alte personalităţi marcante.

Lista completă a speakerilor atât din Iaşi cât şi din celelalte oraşe, precum şi alte detalii despre proiectul Eleven găsiţi AICI.