Rezultate – Facultatea de Matematică

Lista candidaţilor admişi la studii fără taxă
Lista candidaţilor admişi la studii cu taxă
Lista candidaţilor respinşi

Candidaţii declaraţi admişi au obligaţia să se prezinte la secretariatul Facultăţii de Matematică în perioada 20 – 23 şi 26 – 29 iulie 2010, pentru confirmarea opţiunii de a fi înmatriculat la facultatea noastră.

Taxele ce trebuie achitate:
– candidaţii admişi pe locurile de la buget vor achita taxa de înmatriculare de 40 lei;
– candidaţii admişi pe locurile cu taxă vor achita 30% din taxa sem. I : 240 lei

Documente ce trebuiesc depuse la dosar (doar în cazul în care nu sînt deja depuse la dosar):
– diploma de bacalaureat în original;
– foaia matricolă în original
– Candidaţii vor semna o declaraţie pe proprie răspundere care suplineşte contractul de studii ce va fi semnat la începutul anului universitar.

Dacă nu te regăseşti pe lista celor admişi, trebuie să ştii că este posibil ca mediile de admitere să scadă, prin retragerea unor candidaţi care au fost admişi. Pentru mai multe detalii citeşte http://360.uaic.ro/2010/07/in-atentia-candidatilor-deocamdata-respinsi-la-admitere/.

Dacă eşti printre cei admişi, FELICITĂRI! Ai devenit student de Cuza. Înscrie-te mai jos pentru a primi prin email, înainte de a începe şcoala,cele mai noi informaţii despre Facultatea de Matematică şi despre Universitatea “Alexandru Ioan Cuza”:

[wpmlsubscribe type=”list” id=”14″]