Taifasuri Academice la Radio Nord Est FM

Sâmbătă, 6 februarie 2010, la Radio Nord Est FM se va difuza prima ediţie a emisiunii „Taifasuri Academice” realizată şi moderată de Violeta Cincu. În anul în care Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi împlineşte 150 de ani, universitarii ieşeni sunt invitaţi, în fiecare sâmbătă dimineaţa la ora 10:15 la Taifasuri Academice la Radio Nord Est FM.

În prima ediţie, invitatul Violetei Cincu va fi profesorul universitar Dumitru Oprea de la Facultatea de Economie şi Administrarea Afacerilor, fost rector al Universităţii în perioada 2000-2008.

Emisiunea poate fi ascultată live pe site-ul postului de radio – nordestfm.ro, iar înregistrarea va putea fi descărcată, săptămânal, sub forma unui podcast de pe 360.uaic.ro