Campanie de ecologizare a Parcului Naţional Ceahlău

Liga Studenţilor de la Geografie şi Geologie din Iaşi te invită la o „Campanie de ecologizare prin voluntariat a Parcului Naţional Ceahlău”, care se va desfăşura timp de 4 zile (30 octombrie-2noiembrie) şi va cuprinde o acţiune de colectare a deseurilor din masivul Ceahlău – zona Parcului Naţional omonim şi realizarea unei mese rotunde în care se va evidenţia potenţialul acestei zone, declarată arie protejată.

Proiectul este cofinanţat de Ministerul Tineretului şi Sportului (MTS), iar partenerii LSGG pentru acest eveniment sunt:  Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi, Uniunea Studenţilor din România, Facultatea de Geografie şi Geologie Iaşi, Asociaţia Tinerilor Ieşeni şi Parcul Naţional Ceahlău.

Pentru mai multe detalii, îl poţi contacta pe coordonatorul proiectului, Cătălin Ţibuleac, la numărul de telefon 0727642960 sau la adresa de e-mail tiburulez@yahoo.com.

Afis Ceahlau 2