UAIC, în topul universităţilor curate

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” este una dintre cele mai transparente universităţi din România, fiind pe o poziţie fruntaşă în Topul Universităţilor Curate, dat publicităţii ieri de Societatea Academică din România. UAIC este una dintre cele trei instituţii de învăţământ superior din România care au primit calificativul de „4 stele” în topul integrităţii, pe baza criteriilor de transparenţă, corectitudine administrativă şi academică, management şi guvernanţă. Acelaşi calificativ l-au primit doar alte două instituţii din România: Universitatea de Medicină şi Farmacie din Târgu Mureş şi Universitatea de Medicină şi Farmacie “Iuliu Haţieganu” din Cluj Napoca.

Citiţi pe UAIC.RO mai multe detalii

Cum s-a văzut topul universităţilor curate în presă:

Bună Ziua Iaşi şi Flacăra Iaşului şi Ieşeanul şi Cotidianul şi Gândul şi Gândul şi Gardianul şi România Liberă şi Ziua