Fundația FARA lansează a doua ediție a proiectului de burse educaționale

Fundația FARA lansează a doua ediție a proiectului de burse educaționale prin care urmărește valorificarea capitalului uman pentru elevi și/sau studenți din medii defavorizate, prin oferirea unui pachet de sprijin (financiar, consiliere și orientare, oportunități de dezvoltare personală) pentru susținerea dezvoltării și performanței școlare. Educația continuă și obținerea de competențe profesionale calificate vor crește șansele de integrare și succes în viață.

Prin acest proiect sunt acordate 40 burse educaționale pentru anul academic 2024-2025, în valoare de 6000 lei fiecare.

Mai multe detalii despre procesul de selecție puteți găsi pe pagina oficială a proiectului aici.

Contact: Alexandra Papa (Director de comunicare), email: alexpapa@faracharity.ro