Apel pentru Bootcamp ESD

ALDESD este o organizație de caritate cu experiență în furnizarea de cursuri, bootcamp-uri și dezvoltare profesională pentru cadrele didactice, designerii de învățare, dezvoltatorii și furnizorii educaționali. Organizația este recunoscută este recunoscută la nivel global pentru colaborările sale cu UNESCO International Institute for Hihger Education in Latin America and the Caribbean (IESALC), Universitatea Americană din Sharjah, Universitatea Metropolitană din Manchester, Universitatea din Glasgow și Open University.

Apelul este deschis pentru bootcamp-ul din primăvara lui 2024 cu tema The Learning Design & Education for Sustainable Development. Limba oficială de lucru este limba engleză. Durata este de 8 săptămâni.

Termenul până la care se poate aplica este 15 martie 2024, iar bootcamp-ul va debuta pe data de 15 aprilie 2024.

Mai multe informații despre bootcamp găsiți aici.