Programul de burse de excelență Mistral 2024-2025

Universitatea Avignon anunță lansarea apelului la candidaturi în cadrul Programului de burse de excelență Mistral 2024-2025 (Bourses d’excellence Mistral – Avignon Université (univ-avignon.fr), care se adresează studenților de nivel Master.

Programul de burse MISTRAL este destinat studenților înscriși într-o instituție de învățământ superior din străinătate și care doresc să urmeze studii la Universitatea din Avignon în vederea obținerii unei diplome de master.

Pentru a aplica, vă rugăm să completați formularul de cerere pentru Bursa de excelență Mistral .

Datele campaniei de aplicare: de la 2 februarie 2024 până la 25 martie 2024

În paralel cu cererea de bursă, candidatul trebuie să aplice pentru formarea relevantă de master conform procedurii riguroase (procedura Etudes en France sau monmaster.gouv.fr ).

Consultați regulamentul 2024/25 făcând clic aici.