Echipa proiectului IUS SMART vă invită să participați la Conferința „Rolul educației juridice și antreprenoriale în dezvoltarea mediului de afaceri la nivel local și regional”, care va avea loc vineri, 8 decembrie 2023, începând cu ora 12.00, în Aula Magna „Mihai Eminescu” a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași (UAIC).

La eveniment vor fi prezenți reprezentanți ai instituțiilor responsabile cu gestionarea fondurilor europene dedicate antreprenorilor, reprezentanți ai instituțiilor locale și regionale cu impact în dezvoltarea mediului economic, precum și reprezentanți ai mediului de afaceri. În cadrul evenimentului vor fi distribuite participanților materiale promoționale și va avea loc o sesiune de networking cu servicii de catering incluse.

Conferința este dedicată întregii comunități academice a UAIC, cu precădere studenților antreprenori sau celor interesați de un parcurs antreprenorial.