Agenția Universitară a Francofoniei prezintă oportunitățile dedicate studenților UAIC

Cu ocazia împlinirii a 163 de ani de la înființarea Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași și a evenimentelor organizate cu acest prilej, studenții francofoni și francofili ai Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași sunt invitați să se informeze despre proiectele Agenției Universitare a Francofoniei destinate tinerilor francofoni.

Evenimentul va avea loc pe 25 octombrie 2023, la ora 15.00, în Sala Senatului.

AUF -ECO va prezenta acțiunile sale emblematice destinate tinerilor francofoni, care au ca scop promovarea inserției profesionale și a posibilităților de angajare, a spiritului antreprenorial, a cercetării științifice, a formării continue și a inovației educaționale, a dezvoltării durabile, a culturii și sportului, precum și a vieții asociative a tinerilor.

Prezentarea va fi urmată de o sesiune de întrebări și răspunsuri.