Studenții pot participa la programul de leadership personal „Leaders Explore”

Studenții din Iași sunt așteptați să aplice pentru una dintre bursele de participare la programul „Leaders Explore” powered by Conduent, care va avea loc în Iași, în perioada 28 octombrie – 10 decembrie, prin completarea formularului de pe site-ul: leaders.ro/iasi

Programul „Leaders Explore” antrenează competențele de leadership ale participanților prin intermediul a 7 ateliere pe subiectele:

• Self-Reflection: Mindset & Personal Values
  • Mastering the art of communication styles & build your team
  • Engaging communities through projects
  • Reality check: Energy management
  • Living Library
  • Building Bridges: Community Projects Debrief and leadership
  • From project to story: Celebrate yourself

Leaders Explore” este primul pas spre dobândirea competențelor cheie de leadership necesare în viitorul parcurs profesional al studenților, printre care se numără: autocunoaștere, gândire critică, self-leadership, inteligență emoțională, abilități de comunicare, lucru în echipă și inițiativă.

Fundația Leaders și Conduent alocă 50 de burse de participare pentru cei mai curioși, proactivi, implicați și cu rezultate excepționale studenți.

Tinerii vor trece printr-un proces de implementare a unor proiecte pentru comunitatea lor, în Iași sau în împrejurimi, pe parcursul a 5 săptămâni, sub îndrumarea unor mentori și pe baza unor nevoi pe care chiar ei le vor identifica.

La finalul programului, studenții vor primi o certificare în leadership recunoscută de peste 40 de companii.

Studenții interesați să afle mai multe detalii și să aplice pentru un loc în „Leaders Explore” powered by Conduent sunt invitați să acceseze www.leaders.ro/iasi