Conferință organizată de Institutul de Cercetări Interdisciplinare al Universității „Alexandru Ioan Cuza”

Departamentul de Științe Socio-Umane (DSU) din cadrul Institutului de Cercetări Interdisciplinare al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași continuă seria seminariilor științifice DSU.

Cu această ocazie, vineri, 21 iulie, la ora 15.30, va avea loc o conferință susținută de către prof. dr. Dragoș Paul Aligică de la Universitatea din București, Senior Fellow al George Mason University (SUA) și membru al Academia Europea – The Academy of Europe – secțiunea Governance, Institutions and Policies.

Tema: Marea Realiniere și Criza Democrației Liberale Capitaliste Contemporane. Observații și Implicații

Moderator: CS II dr. habil. Aurelian PLOPEANU, Director al Departamentului de Științe Socio-Umane