Oportunitate de angajare oferită de Rovisim Group

Descrierea companiei

SC ROVISIM GROUP SRL – companie specializată în implementarea soluțiilor complete de automatizări industriale, înființată din dorința de a oferi soluții performante în domeniul automatizărilor industriale. Oferta companiei include produse de o calitate recunoscută mondial, produse ale unor branduri celebre a producătorilor de marcă din Polonia si Italia. Obiectivul permanent al companiei îl constituie diversificarea gamei de produse pentru a satisface toate necesitățile și exigențele clientilor.

SC ROVISIM GROUP SRL pune valoare pe transparență în comunicarea cu clienții, de aceea investește semnificativ în instruirea și dezvoltarea personalului său. Compania noastră pune accentul pe consultanța tehnică competentă și orientarea serviciilor către client.

Candidatul Ideal

Căutăm un coleg (colegă) organizat, meticulos și riguros, dornic să lucreze într-un mediu dinamic și profesionist și care să dețină următoarele competențe:

  • Studii superioare absolvite în cadrul unei facultăți de profil economic;
  • Abilități de a lucra cu termene limită;
  • Abilități de analiză și sinteză, atenție la detalii;
  • O bună cunoaștere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
  • Experiența anterioară în operarea documentelor în programul Saga;
  • Atitudine pozitivă, abilitatea de a lucra în echipă;
  • Comportament etic și confidenţialitate;
  • Persoană organizată, cu o bună capacitate de coordonare și planificare.

Descrierea jobului

  • Înregistrări contabile respectând legislația financiar-contabilă;
  • Menținerea corectă și la zi a evidențelor contabile;
  • Verificarea lunară a soldurilor contabile;
  • Înregistrarea contabilă a facturilor de la furnizori și clienți externi;
  • Înregistrarea facturilor externe de achiziții, prestări servicii;
  • Evidența, analiza și urmărirea soldurilor clienților; Întocmirea rapoartelor specifice;
  • Efectuarea confirmărilor de sold;
  • Verificarea jurnalelor de achiziții interne și intracomunitare;
  • Verificarea jurnalelor de vanzari interne si externe;
  • Verificarea ordinelelor de plată și urmărirea circuitului acestora;
  • Întocmirea/depunerea declarațiilor fiscale;
  • Întocmește formulare delegații și deconturi de cheltuieli.

Beneficii acordate

  • Pachet salarial atractiv;
  • Cafea/snacks la birou;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională;
  • Mediu de lucru prietenos.

Termenul-limită pentru depunerea CV-urilor, la adresa de e-mail office@rovisimgroup.ro, este 23 iulie 2023.