Conferința „Dimensiunea teologică a slujirii aproapelui în societatea contemporană”, susținută de Părintele Prof. Dr. Habil. Costantin-Valer NECULA

Asociația Studenților și Absolvenților de Teologie Ortodoxă Asistență Socială din Iași și Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae”, specializarea Asistență Socială Iași, din cadrul Universității  „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în parteneriat cu Sucursala Teritorială Iași a Colegiului Național al Asistenților Sociali din România, organizează în data de 13 mai 2023, de la ora 13.00, în Sala Iustin Moisescu (Corp C2, Cancelaria Mitropolitană Iași), conferința cu titul „ Dimensiunea teologică a slujirii aproapelui în societatea contemporană”, avându-l invitat pe Preacucernicul Părinte Prof. Dr. Habil. Costantin-Valer NECULA.

Evenimentul are loc sub egida anului omagial al pastorației persoanelor vârstnice.