Oportunități de carieră oferite de Serviciul de Informații Externe

Serviciul de Informații Externe organizează în data de 3 aprilie 2023, începând cu ora 14:00, în Sala Senatului a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, (Bulevardul Carol I nr. 11, Corp A, etaj 1), o prezentare a oportunităților de carieră oferite de instituție în domenii precum: cyber intelligence, comunicații, electronică, criptografie, IT, managementul rețelelor și bazelor de date, programare, securitate fizică și a datelor.

Prezentarea de adresează preponderent studenților în ultimul an de licență, precum și celor înscriși la un program de master sau doctorat la Facultatea de Informatică, Facultatea de Matematică, Facultatea de Fizică și Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor.