Muzeul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași vernisează expoziția „Vizite Regale la Universitatea din Iași”

Muzeul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași vă invită la vernisajul expoziției „Vizite Regale la Universitatea din Iași”, care va avea loc vineri, 21 octombrie 2022, la ora 17.00 în Mansarda Muzeului. De la ora 17.30, Corala „Universitas”, aparținând Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, va susține recitalul „Armonii muzicale românești”.

Curatorul expoziției: Muzeograf dr. Petronela Buruiană

Organizatorii evenimentului: Muzeul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași și Asociația Culturală „Patrimoniul Local Universitar și Studențesc” Iași

Partenerii evenimentului:  Serviciul Județean al Arhivelor Naționale Iași, Muzeul Național Peleș, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași

Expoziția poate fi vizitată până pe 26 februarie 2023