Ziua Porților Deschise la Biblioteca Centrală Universitară „Mihai Eminescu” Iași

Sâmbătă, 01 octombrie 2022, în intervalul orar 10.00 – 14.00, Biblioteca Centrală Universitară „Mihai Eminescu” Iași organizează, la sediul său central, „Ziua Porților Deschise”.

Tururile ghidate ce vor avea loc sunt destinate în special studenților înscriși în primul an la una dintre universitățile ieșene.

În cadrul evenimentului vor fi prezentate beneficiile permisului de bibliotecă, resursele tradiționale și electronice la care pot avea acces utilizatorii, serviciile și facilitățile oferite de bibliotecă, depozitele de carte, sălile cu acces liber la raft, precum și posibilitatea de efectuare a stagiului de practică în cadrul Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu” Iași.

Și pentru că BCU Iași se află în plin proces de implementare a proiectului „Restaurare și reabilitare a monumentului istoric Biblioteca Centrală Universitară «Mihai Eminescu» Iași”, edificiul va fi prezentat și în lumina îmbunătățirilor de care va beneficia.

Persoanele care doresc să participe sunt rugate să completeze următorul formular: