Începe o nouă sesiune de înscrieri pentru programul de burse Rotary ACADEMICA

Clubul Rotary Iași Curtea Domnească demarează o nouă sesiune de înscrieri pentru programul de burse Rotary ACADEMICA. Proiectul se adresează elevilor din ultimul an de liceu și studenților (anul 1 și 2 de facultate), cu situație financiară modestă, care doresc să urmeze sau urmează deja cursurile unei universități de stat din Iași. Termenul limită de depunere a dosarelor este 15 octombrie 2022. Pentru al cincilea an consecutiv, Clubul Rotary Iași Curtea Domnească lansează inscrierile in programul de burse Rotary Academica, cu scopul de a sprijini tinerii fără posibilități materiale să aibă acces la studii universitare. Este vorba despre acordarea unui sprijin financiar de 1.000 de lei pe lună pe durata întregului an universitar pentru tinerii elevi sau studenți care fac dovada unor rezultate excepționale la învățătură, dar cu resurse financiare reduse.

Detalii și înscrieri aici: https://rotaryiasicurteadomneasca.ro/inscriere/