„Seeds for the Future” – ediția a 9-a

În luna septembrie, Huawei România va derula cea de-a noua ediție a programului „Seeds for the Future” dedicat studenților pasionați de tehnologie, cu scopul de a identifica tinere talente din domeniu și a contribui la formarea și dezvoltarea profesională a acestora.

Programul face parte din inițiativa ICTalent și a dus la formarea a peste 200 de studenți în România în ultimii 7 ani. Anul trecut, cursanții au participat la o serie de ateliere și prezentări despre industria ICT locală, cursuri de antreprenoriat, proiect de grup TECH4Good, precum și prelegeri ținute de profesori și lideri ai mediului de business românesc despre studii culturale și inițiative antreprenoriale, menite să le completeze cunoștințele și să le ofere o șansă suplimentară la o carieră de succes în domeniu.

Mai multe detalii puteți găsi pe pagina oficială a programului aici.