Uniunea Studenților din România invită studenții UAIC să completeze un formular pe tema exodului de inteligență

Uniunea Studenților din România, una dintre cele mai mari federații studențești din țară, organizează anual Congresul Studenților, eveniment care oferă șansa studenților să fie auziți și să propună rezoluții și soluții referitoare la nevoile studenților.

Tema ediției de anul acesta este „Exodul de inteligență”. Tema vizează una dintre cele mai importante probleme actuale ale României și anume exodul masiv al tinerilor din țară, în special al celor proaspăt absolvenți, pentru continuarea studiilor sau îmbunătățirea condițiilor de trai.

Pentru a putea dezbate și analiza corespunzător acest aspect, Uniunea Studenților din România învită studenții din toată țara să completeze un formular pe subiectul exodului de inteligență, pe care îl puteți accesa aici.

Mai multe detalii puteți găsi pe site-ul oficial sau la adresa de e-mail office@uniunea-studentilor.ro.