Noi oportunități de internship și angajare la HCL

HCL este locul în care doriți să fiți dacă sunteți în căutarea unei experiențe de lucru practice sau a primului loc de muncă.

Stagiarii și absolvenții noștri obțin cunoștințe practice în domeniile în care doresc să se specializeze, dobândind în același timp experiența de a lucra cu o companie de tehnologie globală de top.

Indiferent ca veti deveni stagiarii sau angajatii nostri full-time, veți învăța despre procesele Agile și veți explora tehnologii de ultimă oră, în timp ce le oferim clienților noștri din domenii diverse posibilitatea de a se transforma digital.

Oportunități:

Junior Digital Engineer (Internship) – Client: Financial Services

Cerințe: Sa fii inscris in prezent în ultimul an al unui program de licență în domeniul informaticii sau domeniilor conexe

-Bune cunostinte în programarea calculatoarelor

-Experiență practică din facultate în limbaje de programare (unul sau mai multe dintre) Java, Python, C# și Data Technologies.

-Experiență practică din facultate în framework-uri/biblioteci front-end (unul sau mai multe din) Java script, Angular, React.JS

Perioada de stagiu: 6 Luni de Internship PLATIT cu 5000 RON brut pe luna cu data de începere de 01 martie 2022 cu posibilitatea de a se alătura full time companiei HCL la finalul programului

Termen limită pentru a aplica: 31 ianuarie 2022

Trimiteți CV-ul la adresa: sonia.duca@hcl.com

Mai multe detalii despre această oportunitate puteți citi aici.

Junior Digital Engineer (Full Time Job) – Client: Financial Services

Cerințe: Studii universitare sau postuniversitare absolvite în ramura informatică

-Bune cunostinte în programarea calculatoarelor

Ofertă: Salariu competitiv + beneficii flexibile: 7000 RON brut/luna pentru studiile de licenta finalizate; 8000 RON brut/luna pentru studiile de master finalizate

Termen limită pentru a aplica: 15 ianuarie 2022

Data de incepere: 1 Februarie 2022

Trimiteți CV-ul la adresasonia.duca@hcl.com

Mai multe detalii despre această oportunitate puteți citi aici.