Amazon Iași organizează în noiembrie 3 workshop-uri online gratuite pentru viitoarea ta carieră!

Amazon Iași organizează workshop-uri online gratuite pe teme de dezvoltare profesională, pentru studenții și absolvenții UAIC, în perioada 15-17 noiembrie 2021.

La orice început de drum, motivația pentru învățare și dezvoltare sunt ingredientele cheie pentru a pune bazele unei cariere profesionale. Comunicarea și interacțiunile în mediul online au devenit cele mai importante instrumente de auto-prezentare și de dezvoltare a propriului potențial.

Toți cei interesați de metode și practici prin care să-și asigure succesul profesional sunt invitați să ia parte la seria de evenimente online ”Theory into Practice – Amazon TiP Days”. Workshop-urile sunt găzduite de membri ai echipei Amazon Iași:

• 15 noiembrie, 16:00-17:00 | ”Interview Success – How Communication Influences It”

Speaker: Doru Ghitun, Senior Manager and Alumnus UAIC

• 16 noiembrie, 16:00-17:00 | “The Power of Feedback”

Speaker: Alina Cozma, Senior Manager and Alumna UAIC

• 17 noiembrie, 16:00-17:00 | “Thriving Through Challenging Times”

Speaker: Raluca Petrache, Senior Trainer

Înscrierea pentru participarea la oricare dintre workshop-uri se realizează prin intermediul acestui formular: https://bit.ly/3vCGa2j

Echipa Amazon Iași vă așteaptă cu răspunsuri care vă vor ghida în primii voștri pași de carieră.

Participarea la oricare dintre workshop-uri este premiată, prin tragere la sorți, cu un smart device marca Amazon.

***

Eveniment promovat și recomandat de Biroul Alumni și inserție pe piața muncii din cadrul Serviciului pentru Studenți și Absolvenți al UAIC.