Voluntari pentru Caravana UAIC

Serviciul pentru Studenți, Orientare în Carieră și Inserție Profesională și Alumni (SSA) recrutează voluntari pentru Caravana UAIC, o activitate de promovare a ofertei de studiu, organizată online. Dacă ești student UAIC, te poți înscrie până pe 12 aprilie la următorul link: http://bit.ly/voluntari-CaravanaUAIC.

Ca voluntar vei avea ocazia să:

• capeți experiență în public speaking și lucru în echipă;
  • promovezi imaginea și oferta educațională a Universității;
  • te implici direct în organizarea Caravanei;
  • participi la sesiunile noastre de training.

Alături de echipa SSA îți vei exersa dicția, atitudinea, vei învăța cum să organizezi și să faci o prezentare, cum să-ți organizezi timpul, cum să lucrezi în echipă și cel mai important, vei veni în sprijinul liceenilor de an terminal în procesul de alegere a facultății care li se potrivește cel mai bine.

Pe lângă oportunitatea de a fi un „ambasador” al UAIC, vei beneficia de un contract de voluntariat pe care îl poți trece în CV.

Înscrierea este urmată de o etapă de interviuri (14 – 23 aprilie), iar dacă ești selectat(ă) vei participa la etapa de formare (26 – 29 aprilie).

Te așteptăm cu drag!