Întâlnește-te la ceai cu un profesionist – ediție online

Dacă eşti un student sau pur și simplu ești interesat de evenimente de carieră, Serviciul pentru Studenți, Orientare în Carieră, Inserție Profesională și Alumni din cadrul UAIC, te invită Miercuri, 13 Mai 2020, La ceai cu un profesionist!

Evenimentul va începe la ora 17.00 și se va desfășura online prin intermediul aplicației ZOOM.

Proiectele derulate de Serviciul pentru Studenți, Orientare în Carieră, Inserție Profesională și Alumni din cadrul UAIC, în ultimii ani au scos în evidenţă atât nevoia studenţilor de a intra în contact cu specialişti din diferite domenii de activitate, de a le cunoaşte poveştile de succes, cât şi dorinţa foştilor studenţi ai Universităţii de a dărui din experienţa lor, într-un cadru mai puţin formal. Așadar, evenimentul „La un ceai cu un profesionist” facilitează întâlnirea studenților cu profesioniști din domeniile lor de studiu printr-o metodă specifică educației nonformale.

Profesioniștii cu care vei sta la un ceai în cadrul acestei ediții online:

Valentin DARII – Realizator emisiuni radio și Voluntar JCI
Georgiana VIERU – PR&Fundraising Coordinator la Fundația Serviciilor Sociale Bethany
Valentin ȚOC – Community builder la Rubik Hub Piatra Neamț

Pentru a participa la acest eveniment, te rugăm să completezi formularul de înscriere pe care îl găsești dacă accesezi următorul link: bit.ly/formslaceai15

Ne vedem pe ZOOM! Până atunci ne găsești și pe facebook/servicii.studentiUAIC

Partener identitate vizuală eveniment – Brandweb