Program de antreprenoriat Junior Achievement România – stagiu de practică

Junior Achievement România (JA) vine cu o oportunitate educațională pentru studenți în ceea ce privește stagiul de practică obligatoriu!

Programul JA de practică antreprenorială se va derula online/remote și studenții înscriși vor trece prin următoarele etape:

– parcurgerea cursurilor din platforma JA Universitatea Antreprenoriala (JA Start-UP Program, Atelierul Digital, HP Life);
– redactarea unui plan de afacere, după ce identifică o idee de business în concordanță cu specializarea facultății;
– realizarea în echipă a unui pilot de business, primind feedback și consultanță pentru produsul/serviciul ales;
– participarea la webinarii în cadrul unui incubator de afaceri și lucrul cu mentori voluntari pentru implementarea pilotului în cadrul competițiilor JA de antreprenoriat Business Plan Challenge și Compania Anului.

Prin intermediul programelor JA, vei învață cum:
– să îți aleagi profesia;
– să devii independent financiar;
– să te raportezi la societate;
– să creezi locuri de muncă ce vor schimba în bine viețile oamenilor din jurul tău și economiile comunităților.

Mai multe detalii despre stagiile de practică AICI, iar despre competiție la https://www.jaromania.org/competitii/ja-business-plan-challenge-2020.

Termen limită pentru înscriere: 20 februarie 2020

Pentru detalii: Alice Duțu – alice.dutu@jaromania.org