Compania IULIUS a lansat programul de internship plătit pe Contabilitate

Vino să îți construiești o carieră de succes în contabiliate, alături de cei mai buni!

Ce trebuie să știi?

• Grupul IULIUS este cel mai mare dezvoltator și operator de proiecte mixte și centre comerciale de tip mall din România;
  • intenrship-ul este plătit;
  • timpul alocat este de 8h/zi;
  • perioada internship-ului este de 6 luni;
  • vei avea posibilitatea de angajare în companie la finalul internship-ului.

Ce căutăm?

Economist în departamentul de Contabilitate pentru sediul central al Grupului IULIUS, în cadrul companiilor care dezvoltă la nivel național proiecte imobiliare mixte, de retail  și office, din care fac parte ansamblul Palas, Iulius Mall Iași, Suceava, Timișoara și Cluj-Napoca și ansamblul Openville Timișoara.

Cui ne adresăm?

Studenților în an terminal sau masteranzilor FEAA, specializarea Contabilitate și Informatică de Gestiune.

Ce vei învăța?

• întocmirea, înregistrarea și evidența documentelor financiar-contabile ale societății, în conformitate cu reglementările contabile și fiscale în vigoare și cu procedurile specifice companiei;
  • elaborarea situațiilor financiare, pe baza informațiilor din evidența contabilă;
  • analiza indicatorilor economico-financiari și raportarea rezultatelor;
  • procesele premergătoare întocmirii situațiilor financiare anuale, precum inventariere, confirmări de solduri etc.

Care sunt avantajele tale?

• ți-am pregătit un internship în care vei experiment apractic structurile de lucru într-un mediu de business profesionist;
  • vei dobândi cunoștințe practice relevante pentur o carieră viitoare în domeniile Economie și Contabilitate;
  • vei avea un mentor din partea specialiștilor din departamentul în care vei lucra;
  • datorită experienței de lucru în Grupul IULIUS, vei avea șanse suplimentare de angajare la finalul internship-ului.

Unde aplici?

Trimite-ne CV-ul tău la adresa internship@iuliusmall.com până marți, 19.11.2019.

Te așteptăm în echipa Grupului IULIUS!