Invitație pentru studenți, masteranzi și elevi la cea de-a XII-a ediţie a ZCSSUCB

Liga Studenţilor din UCB în colaborare cu Universitatea „Constantin Brâncuşi” din Târgu Jiu au deosebita onoare de a vă invita să participaţi în perioada 16 – 18 mai 2019 la cea de-a XII-a ediţie a Sesiunii Internaţionale de Comunicări Ştiinţifice Studenţeşti „Zilele Cercetării Știinţifice Studenţeşti din Universitatea „Constantin Brâncuşi”.

Sesiunea este dedicată atât studenţilor şi masteranzilor din ţară şi din străinătate, cât şi elevilor. Dorim să oferim participanţilor posibilitatea de a-şi prezenta activităţile/lucrările lor ştiinţifice în următoarele domenii/secțiuni:

Facultatea de Științe ale Educației, Drept și Administrație Publică:

1. Științe administrative și politice
  2. Ştiinţe ale educaţiei și litere
  3. Științe juridice
  4. Etică și integritate academică

Formularul de înscriere se trimite la adresa de e–mail: bogdanteoo97@gmail.com, Bogdan Teodor (tel. 0771.392.009).

Facultatea de Inginerie:

1. Inginerie energetică
  2. Inginerie industrială
  3. Automatică şi informatică aplicată
  4. Ingineria mediului

Formularul de înscriere se trimite la adresa de e–mail: ciobanumariusgabriel96@gmail.com, Ciobanu Marius (tel. 0751.869.033).

Facultatea de Ştiinţe Economice:

1. Antreprenoriat şi creştere economică
  2. Management și marketing
  3. Instituții şi servicii financiare
  4. Contabilitate și informatică economică

Formularul de înscriere se trimite la adresa de e–mail: balan.alexandra14@yahoo.com, Bălan Alexandra (tel. 0738.446.887).

Facultatea de Științe Medicale și Comportamentale:

1. Kinetoterapie și știinţa sportului
  2. Sănătate

Formularul de înscriere se trimite la adresa de e–mail: catrinadenisd@gmail.com, Catrina Denis (tel. 0771.645.983).

Termenul limită pentru trimiterea online a formularului de înscriere (www.lsucb.ro/zcssucb/inscrie-te/) este 08 mai 2019, la adresa de E-mail corespunzătoare secţiunii alese.

DATE IMPORTANTE:

– 08 mai 2019 – data limită pentru trimiterea formularului de înscriere;

– 10 mai 2019 – data limită pentru trimiterea lucrării in extenso și confirmarea participării de către student/masterand/elev;

– 17 mai 2019 – susţinerea lucrărilor.

PROGRAMUL MANIFESTĂRII:

16 mai 2019
– Sosirea participanților

17 mai 2019
09.00 – Deschiderea Conferinţei
09.20 – Înregistrarea participanţilor
09.40 – Deschiderea Sesiunii Știinţifice de Comunicări pe secţiuni
09.50 – Susţinerea lucrărilor
16.00 – Premierea participanților
20.00 – Cina festivă

18 mai 2019

– Plecarea participanților

De AICI puteți descărca Pliantul evenimentului, iar de AICI puteți descărca Formularul de înscriere.

Mai multe detalii pe www.lsucb.ro/zcssucb