Festivalul – Concurs Coral Internațional pentru Tineret „Gavriil Musicescu”, 1- 8 iulie 2018

Asociația Iubire și Încredere  în colaborare cu Primăria Municipiului Iași, prin Compartimentul Centenar, organizează a VI-a ediție a Festivalului – Concurs Coral Internațional pentru tineret Gavriil Musicescu, 1-8 Iulie 2018.  Proiect desfășurat în cadrul Programului Centenar al Primăriei Municipiului Iași 2017-2020.

Anul acesta, pe 5 Iulie, începând cu ora: 10.00 – la Secţiunea de concurs Coruri de tineret (voci egale şi mixte) – subsecţiunea coruri de tineri fără studii muzicale, în Sala Gaudeamus a Casei de Cultură a Studenţilor, Iaşi, va performa și Corala „Universitas” a Univeristății „Alexandru Ioan Cuza” din Iași”. Vă așteptăm într-un număr cât mai mare să-i susțineți!

Calendarul festivalului poate fi consultat – AICI.
Accesul publicului la toate evenimentele este gratuit!