EOS KSI Iași angajează Secretar procuratură

Candidatul ideal:

  • Student sau absolvent studii juridice;
  • Atenție la detalii și bune abilități de organizare;
  • Persoană perseverentă, capabilă să livreze în termene strânse;
  • Bune abilități în lucrul cu calculatorul;
  • Permis de conducere categ. B poate constitui un avantaj.

Descrierea jobului:

  • Furnizează servicii-suport pentru specialiștii din domeniul juridic privind activitățile de comunicare, documentare și de coordonare internă;
  • Aplică cunoștințele de specialitate privind terminologia și procedurile legale;
  • Prelucrează informațiile în sistemul informatic intern;
  • Efectuează rapoarte privitoare la rezultatele obținute.

CV-urile se vor transmite la adresa de e-mail: mihaela.vicol@eos-ksi.ro

Descrierea companiei:

EOS KSI România a fost fondată în anul 2002 sub denumirea KSI Kasolvenzia România și face parte din Grupul EOS, unul dintre cei mai importanți furnizori de servicii financiare personalizate din lume, având ca activitate principală de business managementul creanțelor. Respectând motto-ul „With head and heart in finance” („Cu rațiune și emoție în finanțe”), EOS KSI oferă servicii de achiziție de portofolii de creanțe și colectare creanțe la nivel național și internațional, prin intermediul rețelei de parteneri din peste 140 de țări, având un rol important în economie deoarece o gestionare profesională a creanțelor reintroduce lichiditățile în circuitul economic. EOS KSI are în prezent aproximativ 650 de angajați și este reprezentată la nivel național de 14 birouri regionale și de o rețea dedicată de firme de avocatură și executori judecătorești. Valorile Grupului EOS sunt înscrise în Codul de Conduită, care funcționează ca un ghid pentru activitatea zilnică a companiei. Prin acest cod este descris modul în care angajații EOS lucrează împreună și în care își tratează clienții, partenerii de afaceri și colaboratorii: cu atenție și înțelegere, cu hotărâre, încredere, deschidere și flexibilitate. Află mai multe despre brandul EOS ca angajator pe site-ul dedicat www.eos4you.ro!