Stagiu de practică în Transporturi oferit de DB Schenker

AAnunt_DB Schenker_Stagii de practica IasiDB Schenker este un angajator global. Fiind divizia de transporturi și logistică a Deutsche Bahn căutăm constant profesioniști entuziaști și motivați pentru 2.000 de locații în 130 de țări. Oportunităţile noastre se adresează celor dornici să transforme experienţa în carieră, angajaţilor care doresc o schimbare de domeniu, dar și tuturor profesioniștilor care își doresc oportunități de dezvoltare. DB Schenker oferă posibilitatea studenților de a face stagii de practică pentru facultate / master în domeniul transporturilor.

Responsabilitățile tale:

•  Vei învăța de la experții noștri în transporturi ce presupune să derulezi un transport, dar și care sunt activitățile administrative
  • Vei experimenta mai multe departamente pe parcursul stagiului de practică (transporturi, financiar, juridic, etc)
  • Vei oferi suport colegilor din departamentele operaționale pe activități legate de clienți și furnizori
    Te vei familiariza cu lucrul într-o companie de transporturi și logistică, cu expunere internațională

Profilul căutat:

• Studenți și masteranzi interesați de o carieră în acest domeniu
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel mediu
  • Cunoștințe de calculator – pachetul MS Office
  • Motivația de a învăța, abilități de comunicare

Oferta noastră:

• Oportunități de carieră după efectuarea stagiului de practică