FUNDAȚIA CORONA recrutează!

Fundația Corona angajează 5 promotori de participare civică în cadrul unui proiect realizat cu sprijinul Fundației pentru Dezvoltarea Societății Civile și al Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe.

Responsabilități:

• Aplicarea a  100 chestionare, în cartierele Alexandru cel Bun – Dacia – Mircea cel Bătrân – Galata (luna februarie)
  • Împărțirea a 200 de pliante în cartierele mai sus menționate (luna martie).

Cerințe:

• Studenți (reprezintă un avantaj studenții din cadrul Facultăților de Filosofie și Științe social-politice)
  • Experiență în aplicarea chestionarelor
  • Cunoștințe de operare Excel/ SPSS.

Postul este part-time, iar programul este stabilit în funcție de disponibilitatea fiecărui promotor de participare civică, cu condiția încadrării în graficul proiectului.

Persoanele selectate vor participa la o sesiune de instruire și vor fi remunerate la sfârșitul proiectului.

Persoanele interesate pot trimite un CV până la data de 15 ianuarie 2013, la adresa fundatia_corona@yahoo.com .

Pentru detalii, contactează responsabilii la adresa fundatia_corona@yahoo.com sau Bld. Chimiei, Nr. 1A, Iași ( persoane de contact: Smaranda Gliselda Alexoaei sau Raluca Ferchiu, tel.  0232/244530).