Stagiu la Departamentul de Management de Proiecte

Departamentul Management de Proiecte- Fonduri Structurale (DMPFS) al Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” găzduieşte începând cu data de 01.09.2012 un stagiu de voluntariat pentru realizarea activităţilor suport specifice implementării proiectelor finanţate prin Fonduri Structurale.

Condiţiile care trebuie îndeplinite de candidat pentru acces la stagiu sunt următoarele:

–          este înmatriculat în anul academic 2012-2013 ca student la curs de zi, la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi;

–          a absolvit cel puţin anul I licenţă;

–          dispune de o cultură generală temeinică;

–          cunoaşte bine limba engleză;

–          are cunoştinţe de utilizare a calculatorului Windows, Internet, baze de date;

–          manifestă o disponibilitate ridicată pentru lucrul în echipă.

Beneficiile implicării în stagiul de voluntariat sunt următoarele:

–          cunoaşterea procedurilor de accesare a finaţării nerambursabile prin Fonduri Structurale;

–          deprinderea unor abilităţi legate de activitatea specifică managementului de proiect;

–          transfer de experienţă şi bune practici în managementul de proiect.

În vederea procesului de selecţie, studenții interesați pot  transmite până pe data de 28.08.2012  ora 10.00 pe adresa maria.sava1908@gmail.com   următoarele documente, în limba română:

–          Scrisoare de motivaţie (maxim 2 pg);

–          Curriculum Vitae (Format Europass).