Studenții se pot înscrie la Conferința internațională „Communicating across Cultures”, AFASTUD 2019, Ediția a XXI-a

Studenții de la licență și master se pot înscrie la Conferința internațională Communicating across Cultures, AFASTUD 2019, Ediția a XXI-a, organizată de Academia Forțelor Aeriene „Henri Coandă” în perioada 28-30 martie 2019, la Brașov.

Conferința are ca scop diseminarea cercetării academice derulate de studenții participanți, precum și identificarea celor mai eficiente modalități de promovare și recunoaștere a rezultatelor cercetării științifice ale acestora. Conferința este structurată în 3 părți: deschiderea, panelurile dedicate prezentării lucrărilor științifice și evenimentele de socializare. Nu este percepută taxă de participare.

Evenimentul va avea loc la sediul Academia Forțelor Aeriene „Henri Coandă” din strada Mihai Viteazu nr. 160, 500183, Brașov.

Data limită pentru înscriere și trimiterea lucrărilor complete pentru evaluare este 1 martie 2019.

Mai multe detalii puteți găsi pe pagina oficială a evenimentului.