Biblioteca Centrală Universitară „Mihai Eminescu” Iaşi – o nouă imagine la început de an universitar

La început de an universitar 2017-2018, Biblioteca Centrală Universitară „Mihai Eminescu” Iaşi îşi întâmpină cititorii cu o nouă identitate vizuală. Aceasta îmbină elemente vizuale clasice stilizate cu o nouă viziune grafică şi cromatică aparţinând graphic designerului Claudia Andreea Plian, tânără absolventă a Universităţii Naţionale de Arte „George Enescu” din Iaşi, Facultatea de Arte Vizuale și Design. Elementele noii identităţi vizuale se vor regăsi atât pe site-ul bibliotecii, cât şi pe toate materialele şi documentele instituţiei, devenind astfel un simbol elocvent pentru statutul şi misiunea Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu” Iaşi.