Conferinţa ştiinţifică a studenţilor „Importanţa învăţământului universitar în cadrul societăţii bazate pe cunoaştere”

Academia de Poliţie ,,Alexandru Ioan Cuza” invită studenții universității „Aleaxandru Ioan Cuza” din Iași la Conferinţa ştiinţifică a studenţilor „Importanţa învăţământului universitar în cadrul societăţii bazate pe cunoaştere”, ediţia a V-a, organizată în data de 21 aprilie 2016.

Conferinţa îşi propune să creeze un spaţiu al dialogului şi al colaborării şi se adresează atât studenţilor de la programele de studii universitare de licenţă precum şi studenţilor de la programele de studii universitare de masterat.

Lucrările conferinţei se vor desfăşura la sediul Academiei de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza”din Aleea Privighetorilor nr. 1A, Sectorul 1, Bucureşti.

Informaţii suplimentare privind organizarea şi desfăşurarea  conferinţei, precum şi domeniile care urmează a fi abordate sunt prezentate AICI și AICI, precum şi pe site-ul Academiei de Poliţie la adresa: http://www.academiadepolitie.ro