Interesat de o carieră în domeniul ONG sau cel al serviciilor sociale?

Studenţii Facultăţilor de Filosofie şi Ştiinţe Social-Politice şi de Psihologie sunt invitaţi să cunoască şi să dialogheze cu doi profesionişti de renume în domeniul serviciilor sociale:

• Diana Păiuş – de la Fundaţia Serviciilor Sociale Bethany
• Romică Ichim – şeful Centrului Regional Antidrog Iaşi

Cei doi invitaţi vor fi prezenţi miercuri, 28 martie, de la ora 15.30, în Cafeneaua Tafrali de la parterul Corpului A, unde le vor povesti despre propria carieră, despre domeniul în care activează şi despre campaniile sociale realizate de cele două fundaţii. Ceaiul sau cafeaua vor fi oferite din partea casei.

Scopul evenimentului este acela de a le oferi o imagine mai clară a domeniului pentru studenţii ce îşi doresc să îşi construiască o carieră în asistenţă socială, ONG-uri sau prevenirea adicţiei. Invitaţii vor sta la dispoziţia studenţilor pentru discuţii sau întrebări suplimentare.

Întâlnirea este organizată în cadrul proiectului  “Managementul comunicării cu alumni pentru instituții de învățământ superior din România”, finanțat prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane (POSDRU) şi coordonat în Universitate de prof.univ.dr. Carmen Crețu, prorector pentru studenți și absolvenți.

Informaţii suplimentare despre eveniment: http://360.uaic.ro/studentii-uaic-afla-de-la-absolventi-cum-sa-puna-bazele-unei-cariere-de-succes/