Workshop pentru studenti: Învăţământul superior românesc la orizontul 2025. Scenarii de evoluţie.

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, în parteneriat cu Academia de Studii Economice din Bucureşti, Universitatea de Vest din Timişoara, Universitatea din Bucureşti, Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca organizează la Iaşi, în perioada 14-17 mai 2013, workshop-ul cu tema Învăţământul superior românesc la orizontul 2025. Scenarii de evoluţie. Evenimentul se derulează în cadrul proiectului „Comunitate universitară pentru managementul calităţii în învăţământul superior”, finanţat prin Programul Operaţional Sectorial de Dezvoltare a Resurselor Umane 2007-2013 – Fondul Social European.

Obiectivul general al proiectului este crearea unei comunităţi universitare implicate în evoluţia şi restructurarea învăţământului superior prin adoptarea metodelor de lucru, instrumentelor şi sistemelor managementului calităţii totale (TQM), adecvate cerinţelor în schimbare ale stakeholderilor.

Sunt invitati la acest eveniment studenţi ai ciclului licenţă şi master, cetăţeni români,  pe 14 mai 2013, la ora 15:00 în sala 502, Corp Romtelecom al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, str. Lăpuşneanu nr. 14.

Cei interesati sunt rugati sa confirme prezenta doamnei Simona PÎNZARU, la e-mail simona.chirilus@uaic.ro (tel. 0232.201096), până la 10 mai 2013. Confirmarea înscrierilor se va face în ordinea solicitărilor primite, în limita a 40 de locuri disponibile.

Pentru program şi informaţii suplimentare despre proiect, vă rugăm să accesaţi www.quality.uaic.ro sau să adresaţi întrebări la e-mail quality@uaic.ro.

Pentru informaţii despre Fondul Social European şi Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013, vă rugăm să accesaţi www.fseromania.ro.