Fundația Serviciilor Sociale Bethany oferă stagii de practică!

Dragi studenţi,

Anul acesta, Fundaţia Serviciilor Sociale Bethany oferă noi oportunităţi de internship! Recrutăm 6 studenţi sau proaspăt absolvenţi entuziaşti, motivaţi, harnici şi responsabili care vor să îşi pună în practică proiectul personal de carieră!

Ce este un internship la Fundația Serviciilor Sociale Bethany ?

Programul nostru de internship este o modalitate de tipul win-win. Tu poți veni la noi cu entuziasm  şi dorinţa de a învăţa ce presupune cariera în relaţii publice şi managementul proiectelor, iar noi iţi punem la dispoziție toate resursele, cunoștinţele şi experienţa noastră, acumulată de mai bine de 17 ani în România.

Cum, când şi unde?

Programul de internship 2013 deschis de Fundaţia Serviciilor Sociale Bethany se va derula pe  perioada a 5 luni (februarie – iunie 2013). Fiecare intern va avea un contract de internship de 3 ore/zi  şi îşi va desfăşura activitatea la biroul fundaţiei, precum şi în locaţiile de desfăşurare a  evenimentelor  şi  proiectelor dezvoltate de organizaţia noastră.

Care este profilul colegului pe care îl căutăm?

Viitorul nostru coleg va fi:

•  Student sau absolvent de relații publice, marketing, ştiinţe economice, publicitate, jurnalism, arte, litere, psihologie;

•  Plin de energie, entuziast, creativ, dornic de a învăța, interesat de dezvoltarea profesională și personală;

•  Interesat de sfera socială;

•  Bun cunoscător al limbii române;

•  Bun cunoscător al limbii engleze.

Pentru mai multe detalii, accesați link-ul: http://www.youtube.com/watch?v=oc9Kf6KU6c0.