Lecția de management – ediția a XVIII-a: Directorul financiar – partenerul tău de business

Managerul financiar își asumă rolul de partener de business al celorlalte departamente ale afacerii. Dacă vrei să afli mai multe idei practice despre Managementul financiar, vino Miercuri, 27.11.2019, la ora 18, în amf. B1 (corp B), la Lecția de management – ediția a XVIII-a, un proiect de difuzare a opiniilor practicienilor către studenții de la Licență și de la Master, interesați de domeniul Managementului. Timp de aproximativ 90 de minute, doamna Andreea Radu, Finance Manager la site-ul din Iași al companiei Delphi, va dialoga cu studenții despre provocările actuale ale rolului de Director financiar.

Doamna Andreea Radu este Senior finance executive, cu peste 25 de ani experiență și cu o cariera progresivă, încluzând ”blue-chip companies”, în diverse industrii –  FMCG, electronic equipments și manufacturing – pe trei continente.