Studentă a UAIC, premiată la un prestigios concurs internațional

Alexandra Jelea, studentă în cadrul Universității Alexandru Ioan Cuza din Iași, a fost nominalizată la categoria „Tsekouras Prize for young economists” în cadrul Conferinței Internaționale de Tineret ASECU. Evenimentul s-a aflat anul acesta la cea de a 8-a ediție și a avut loc în Ravda – Bulgaria, tematica abordată fiind “Sustainable Development Goals 2030: Challenges for South and Eastern European Countries and the Black Sea Region”.

Pentru a încuraja participarea tinerilor economiști la astfel de evenimente, University of National and World Economy (UNWE) a introdus două noi premii, Alexandra fiind câștigătoarea unuia dintre ele, și anume „The Most Valuable Participant”.

O felicităm pentru participare, pentru reușita obținută în cadrul evenimentului și îi urăm mult succes în viitoarele proiecte!

Mai multe detalii despre eveniment puteți găsi aici: https://bit.ly/2noOQup