Conferința Internațională de Studii Românești, ediția a IV-a

Facultatea de Litere din cadrul Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iași organizează, la Iași, în perioada 3-5 octombrie 2019,  Conferința Internațională de Studii Românești, ediția a IV-a, cu titlul Studiile românești în lume.

Festivitatea de deschidere a Conferinţei va avea loc joi, 3 octombrie 2019, orele 09:00-12:00, în Aula Mihai Eminescu a Universităţii „Alexandru Ioan Cuza”. Comunicările în plen din cadrul acestei şedinţe inaugurale vor fi susţinute de Prof. dr. Otilia Hedeșan, Universitatea de Vest din Timișoara, Prof. dr. habil. Oana Chelaru-Murăruș, Universitatea din București, Prof. dr. Oana Panaite, Universitatea Indiana, Bloomington, USA, Prof. dr. Liviu Papadima, Universitatea din București.

Programul complet al manifestării poate fi consultat aici.