Hotel Unirea angajează Recepționer

Hotel Unirea este în cautarea unui nou coleg care să lucreze ca Recepționer!

Candidatul ideal:

  • studenți/masteranzi, cu experiență în domeniu, trebuie să-și dorească o carieră în industria turismului, să aibă o atitudine amabilă în  general, deschiși să învețe lucruri noi, politicoși;
  • foarte bune abilități de comunicare și prezență agreabilă;
  • abilități de relaționeare cu oameni, lucru în echipă;
  • adaptabilitate, răbdare, atenție la detalii;
  • dorință de a învăța lucruri noi;
  • proactivitate, capacitatea de a găsi soluții, inițiativă, optimism;
  • cunoașterea limbii engleze obligatorie, a doua limbă reprezintă un avantaj;
  • salariul și beneficiile acordate se discută la interviu.

Descrierea jobului:

  • activitatea principală constă în cazarea clienților hotelului, oferirea de informații clienților și diverse activități de recepție;
  • aplică politicile de marketing și cele tarifare ale companiei;
  • negociază tarifele pentru clienți în limitele stabilite;
  • efectuează operațiile legate de check-in, check-out (verificare documente, încasare serviciu);
  • operează în sistemul de gestiune, preluarea, înregistrarea și confirmarea rezervărilor;
  • întocmirea documentelor necesare;
  • promovarea serviciilor oferite clienților;
  • soluționarea eficientă a utturor solicitărilor înregistrate.

CV-urile pot fi trimise la adresa resurseumane@hotelunirea.ro

Tel: 0736 657 561 / Web: www.hotelunirea.ro/cariere