Concursuri pentru studenți cu ocazia campaniei „România – 15 ani în NATO. 70 de ani de la înfiinţarea Organizaţiei Nord-Atlantice”

Cu ocazia împlinirii în anul 2019 a 15 ani de la aderarea României la NATO şi 70 de ani de la înfiinţarea Organizaţiei Nord-Atlantice, Ministerul Apărării Naţionale, în parteneriat cu Ministerul Afacerilor Externe şi cu Ministerul Educaţiei Naţionale, sub umbrela campaniei de informare publică #WeAreNATO, lansează campania „România – 15 ani în NATO. 70 de ani de la înfiinţarea Organizaţiei Nord-Atlantice”, ce include și lansarea a 6 concursuri pentru studenții de la următoarele ramuri, domenii și programe de studii:

Pentru mai multe detalii puteți accesa site-ul oficial al Ministerului Apărării Naționale